SEO, kas tai?

Taigi, kas tas SEO? Gana dažnas klausimas išgirdus šias trejas raides. SEO – angliškų žodžių Search Engine Optimization trumpinys. Lietuviškai tai reikštų svetainės optimizavimą paieškos sistemoms. SEO padeda įvertinti svetainę ir ją tinkamai paruošti, kad ji būtų ne tik graži, informatyvi, bet ir techniškai tvarkinga SEO atžvilgiu (t.y. kad paieškos sistemose turėtų gerą įvertinimą ir būtų rodoma kuo geresnėse paieškos rezultatų pozicijose).

Kaip veikia SEO? SEO yra skirstomas į vidinį ir išorinį. Vidinis SEO – specialus svetainės struktūros ir turinio paruošimas paieškos sistemų robotams suprantama kalba. Ir ne tik. Svetainė turi būti ir techniškai tvarkinga, kad pvz. ją greitai užkrautų lankytojo interneto naršyklėje. Lėtai užsikraunanti svetainė kels „erzulį“ ir lankytojas ilgai Jūsų svetainėje neužsibus. Kiek laiko lankytojas užsibūna Jūsų svetainėje fiksuoja paieškos sistemos ir suteikia jai tam tikrą atmetimo rodiklį (jį galima matyti įdiegus į Jūsų svetainę pvz. Google analytics kodą). Kuo didesnis svetainės atmetimo rodiklis – tuo prastesnis Jūsų svetainės reitingas ir tuo pačiu žemesnė pozicija paieškos rezultatų sąraše.

Be techniškai sutvarkytos svetainės, labai svarbu, kad svetainės turinys būtų maksimaliai optimizuotas paieškos sistemoms. Tekstas – paieškos sistemų karalius. Svetainėje turi būti numatytos vietos tekstinei informacijai. Tekstas turi būti įdomus ir suprantamas žmogui, bet nepamirškite, kad jame turi būti naudojami efektyviausi raktažodžiai. Naudokite tekstuose labiausiai ieškomus Jūsų veiklą atitinkančius raktažodžius. Naudokite daug raktažodžių! Savo svetainėje rašykite suprantamus tekstus ne tik žmogui, bet ir robotams, ir užkariausite Google paieškos rezultatų TOP’us!

Svarbu! Nuotraukos irgi tekstai, tik reikėtų nepamiršti to išnaudoti. Audituodami klientų svetaines pastebime dažną klaidą – retas skiria pakankamai dėmesio nuotraukų pavadinimams. O paieškos sistemų robotai nuotraukas supranta pagal jų pavadinimus ir jose įrašytą kitą tekstinę informaciją, o ne pagal vizaulinį jos turinį. Tad būtinai į svetainę talpinkite nuotraukas jų pavadinimuose įrašydami raktažodžius.

Šie keli vidinio SEO įvardinti veiksmai toli gražu ne visi vidiniame SEO atliekami veiksmai. Net ir atlikus vidinį SEO neįmanoma garantuoti, kad Jūsų svetainė bus paieškos sistemų rezultatų viršuje. Jei Jūs versle ir Internete turite daug konkurentų ir jų svetainėse taip pat atliktas kokybiškas vidinis SEO be išorinio SEO veiksmų neišsiversite norėdami įveikti konkurentus.

Išorinis SEO – tai veiksmai atliekami įvairiuose interneto kanaluose, siekiant pagerinti Jūsų internetinės svetainės reitingavimo rezultatus. Kuo daugiau paliksite nuorodų įvairiuose portaluose, tuo daugiau sulauksite lankytojų iš skirtingų kompiuterių ar mobiliųjų įrenginių naudotojų ir tuo geresnis bus Jūsų svetainės reitingas (angl. Page rank). Kuo aukštesnis Jūsų svetainės reitingas, tuo aukštesnė Jūsų tinklalapio pozicija paieškos sistemų rezultatuose!

Taip pat rekomenduojame aktyviai išnaudoti socialinių tinklų tekiamas galimybes. Ne vienas mūsų klientas įsitikino paskyrų socialiniuose tinkluose nauda, nors iš pradžių jų nuomonė buvo labai skeptiška. Po tam tikro įdirbio su mūsų pagalba klientai pastebėjo, kad jų svetainės lankomumas gerokai padidėjo, o ir atrado dar vieną kanalą bendrauti su savo esamais ir potencialiais klientais. Socialiniai tinklai yra puiki erdvė didinti Jūsų įmonės žinomumą ir į savo svetainę pritraukti naujų lankytojų, kas turės įtakos Jūsų puslapio reitingui. Tai kodėl šios progos neišnaudojus?

Nepatingėkite investuoti savo laiką į svetainės optimizavimą, o jei jo jums trūksta, visuomet galite kreiptis į SEO SPECialistUS.